דף הבית > טיפול רגשי


במרחב אנו מקיימים מפגשים אישיים של טיפול,ייעוץ והכוונה. 

 - טיפול פסיכולוגי בילדים, מתבגרים ומבוגרים.
 - טיפול  זוגי ומשפחתי.
 טיפול בהבעה ויצירה (טיפול במשחק, טיפול בתנועה, טיפול באמנות, פסיכודרמה).
 - הדרכת הורים.
 - מפגשי אימון אישי
לפרטים
 - אבחונים פסיכולוגים ופסיכו-דידקטיים.

 

אנו משתדלים להתאים את הטיפול ואופיו לצרכי הפונה מתוך התכוונות לשינוי, התפתחות, העצמה,פיתוח כישורי חיים ובניית דימוי עצמי חיובי.
אנו משתמשים בארגז כלים רחב ומגוון המבוסס על תאוריות מהתפיסה הפסיכו-דינאמית, התפיסה המערכתית-משפחתית, הפסיכולוגיה הקוגניטיבית והפסיכותראפיה ממוקדת גוף.כמה מילים על מה זה טיפול ?

טיפול פרטני
טיפול פרטני הינו דיאלוג רציף ומתמשך בין המטופל לבין המטפל. סוד הקסם וההצלחה של התהליך טמון לרוב במהות הקשר שנוצר בין השניים, באמון, בביטחון ובתחושת הקבלה והאמפתיה שהמטופל חווה מצד המטפל.
לאורך התהליך המטפל מסייע למטופל להתבונן באופן כנה ולא שיפוטי בעצמו. לזהות את הכוחות הטמונים בו, כמו גם את דפוסי ההתמודדות שלו עם מצבים שונים בחיים. יחדיו הם בוחנים האם וכיצד דפוסים אלו מסייעים לו במציאות היומיומית ובמה הם חוסמים ומעכבים אותו. מנסים לאתר את המקורות של אותם דפוסים ואת הרגשות והמחשבות המתלוות אליהם.
ככל שרמת המודעות מתפתחת והמטופל חווה את כוחותיו, הוא יכול לבחור לשחרר את הדפוסים, האמונות וההתנהגויות שאינם מועילים לו ולהתחבר מחדש למקורות הכוח והעוצמה שלו, אשר יסייעו לו במימוש יכולותיו.
הטיפול הפרטני עם מבוגרים ומתבגרים נעשה לרוב באמצעות שיח מילולי, אך ניתן לשלב בו כלים נוספים המהווים גשר לחלקים שאינם במודע , כמו: דמיון מודרך, יצירה, כתיבה, תנועה וכד'.
טיפול המשלב עבודה עם הגוף מזמין את המטופל להתבונן ולתת תשומת לב לביטויים גופניים (תנועות, תחושות וכד') , מתוך אמונה שאלו משקפים זיכרונות וחוויות, כמו גם את עולמו הרגשי.

טיפול בילדים
טיפול בילדים שונה מטיפול במתבגרים ומבוגרים שכן הדרך שלהם לבטא את עצמם, רגשותיהם ועולמם הפנימי היא פחות מילולית. המשחק, התנועה והיצירה מהווים עבורם שפה בה הם משתמשים כדי לבטא את עצמם. הטיפול מאפשר להם מרחב לבטא את עצמם באמצעים אלו, כאשר המטפל מתחבר לשפתם ומסייע להם לתרגמה למילים.
דרך המשחק ניתן להתבונן בסוג האינטראקציה שהילד יוצר, ביכולת שלו להתמודד עם כללים וחוקים, עם מצבי תחרות וניצחון והפסד. כמו כן, ניתן להתבונן בכוחותיו ובדפוסי ההתמודדות והתכנים שהוא מביא עימו לחדר.
המרחב הטיפולי מאפשר מקום בטוח לביטוי חלקים שונים  של ה"אני", אשר אינם באים לידי ביטוי במציאות. כמו בטיפול במבוגרים, הילד מתחבר לכוחותיו ומתחזק לקראת המשך ההתמודדויות ביומיום.

הטיפול בילדים מלווה תמיד בהדרכת הורים. ההורים כדמויות המשמעותיות ביותר בהתפתחות הילד מהווים חלק חשוב מהתהליך הטיפולי. דרכם לומד המטפל על תפקודו של הילד ביומיום ועל המציאות בה הוא מתמודד. מידע זה מסייע לו בהבנת העולם הפנימי של הילד ובפרוש התכנים שהוא מביא למפגשים עימו. בד בבד, המטפל מסייע להורים להבין ולהתאים את תגובותיהם לצרכים המתפתחים של הילד. הדרכת הורים שוטפת ורציפה מסייעת ומקדמת את התהליך הטיפולי ולעיתים אף מקצרת אותו.

טיפול זוגי
זוגיות זו משימה מורכבת, בה שני אנשים, שלכל אחד מהם עולם פנימי משלו, נפגשים ולאורך זמן מצופים למלא אחד עבור השני מגוון של צרכים פיזיים, רגשיים ורוחניים.
זוגיות טובה היא זו המתפתחת לאורך השנים ומתאימה את עצמה לשלבי החיים השונים, לתנאים ולצרכים המשתנים. זהו תהליך התפתחותי הדורש הקשבה, דיאלוג והתבוננות, שלא תמיד ניתן לעשותו לבד.
בטיפול הזוגי, בני הזוג פוגשים זה את זה בנוכחות המטפל אשר מכוון אותם להתבוננות ולהקשבה אמפתית, הן כל אחד לעצמו והן כל אחד לבן/בת זוגו.
יחד הם מנסים לזהות מהו ה"ריקוד הזוגי" שנוצר ביניהם, מה כל אחד מהם מביא עימו לריקוד הזה ואיך זה משפיע על האחר.
ממקום של הקשבה, התבוננות והעמקת המודעות נפתחות דלתות לשינוי, התפתחות והעצמת הקשר.

טיפול משפחתי
התפיסה העומדת מאחורי הטיפול המשפחתי הינה שהמשפחה היא מערכת אשר כל פרט בה מגיב למכלול האינטראקציות המתרחשות בתוכה ובהתאם להם תופס את מקומו, תפקידו ומפתח את רגשותיו, מחשבותיו והתנהגויותיו.
הטיפול המשפחתי מאפשר התבוננות על המערך המשפחתי על כל מאפייניו, כמו גם על המקום והתפקיד של כל פרט בתוכו. בעזרת המטפל מזהים מאפייני תקשורת והתנהגות שאינם פונקציונאליים ומנסים לבנות במקומם דפוסים שמתאימים יותר לערכי המשפחה.
הטיפול יכול להיערך בנוכחות כל בני המשפחה, אך לעיתים מקיימים מפגשים בהם נוכחים רק חלק מחברי המשפחה, כאשר המטפל ממשיך ושומר על התפיסה המשפחתית.

  הרשמה לניוזלטר  
  מעברים ושינויים  
  הדרכת הורים  
  דימוי עצמי  
  פיתוח מיומנויות חברתיות  
  דחייה חברתית  
  מאמרים נוספים  
  תמונות מהמרחב  
  אתרים מומלצים  
חדשות
רואים רחוק רואים שקוף
סדנה למטפלים ב 21/11/16
24/01/2016
קבוצת הדרכה למטפלים
קבוצה הדרכה בגישה המשלבת גוף נפש רוח תפתח ב 1/11
13/08/2016

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים